jubilejní 10. ročník
POMÁHÁME FOTBALEM

Pomáháme fotbalem

POMÁHÁME FOTBALEM 08

V pátek v pozdních odpoledních hodinách se za slunečného počasí v Hluboké nad Vltavou uskutečnila akce „Pomáháme fotbalem 08“. Jihočeský Mádl Team, posílený o fotbalové mistry ze Slávie (Erich Brabec a Martin Latka) a hokejisty z NHL (Zbyněk Michálek a Jiří Novotný), vyzval k odvetě Real Top Praha.
O úvodní slavnostní výkop se postaral Jaroslav Pouzar, který se dočkal ohromného potlesku. Na něj navázal Robert Záruba zpěvem švédské hymny.

Hráči Mádl Teamu se nestačili ani rozkoukat a už prohrávali 0:1, když se ve 3. minutě za Real trefil Martin Vozábal, který ve druhém poločase nastoupil za Mádl Team. Další branku Realu vstřelil Ota Balage, na což dokázal hned odpovědět Jiří Povišer. To už na hřišti pobíhali i dva mladší aktéři Pavlík Mádl junior za Mádl Team a Jaroušek Pouzar junior za Real Top Praha. Ve 22. minutě se podařilo „domácím“ vyrovnat, když se individuálně prosadil jeden z organizátorů Honza Mádl, který nastoupil jen na pár minut. Jenže do konce prvního poločasu se Real dostal opět do dvougólového vedení, když se trefili Robert Záruba a opět Ota Balage.
Třicetiminutovou přestávku zahájila svým krásným zpěvěm Pavlína Ďuriačová, po níž si diváci užili i trochu adrenalinu při biketrialovém vystoupení Pepy Bigase. Pak přišla na řadu očekávaná tombola. Za zmínku stojí večeře s Jirkou Mádlem. Tu vyhrála blondýnka Simona reagující komentářem, že jí věnuje nejspíš kamarádce, protože by se to zřejmě nelíbilo jejímu příteli. Hlavní cenu – poukázku na zapůjčení Mercedesu na víkend si domu odvezl cca desetiletý chlapeček. Na závěr přestávkové programu zazpívala nejlepší žena X-factoru Martina Pártlová.
Do druhého poločasu nastoupil za Mádl Team Martin Vozábal a Martin Horváth, který si vyměnil místo s bráchou Vlastou a hned se hra vyrovnala. Mádl Team byl druhý poločas lepší a zaslouženě se dočkal vyrovnání. A kdo jiný než kapitán týmu by se o to měl postarat.

předání šeku českobudějovické nemocnici - exhibice.cz

Jirka Mádl nejprve v 52. minutě snížil typickým „angličanem“ a poté neomylně skóroval i z penalty. Utkání tak skončilo remízou a došlo na penaltový rozstřel. Za Mádl Team se úspěšně trefili Martin Vozábal, Jirka Povišer a opět Jirka Mádl, na což reagovali oba stopeři pražské Slávie: „No, takovýho exekutora penalt bysme ve Slávii potřebovali.“

Když brankář domácích Dan Fleischman chytil 2 penalty Realu mohli se hráči Mádl Teamu radovat z úspěšné odvety.
Závěrečné autogramiády se zúčastnili všichni aktéři fotbalového utkání a také zpěvačky Martina Pártlová, Pavlína Ďuriačová, moderátorka Lejla Abbasová, miss Michaela Wostlová, herečka Eliška Křenková a nehrající hokejisti Radek Dvořák, Milan Michálek a Martin Hanzal.

Během druhého poločasu se na stadion dostavil také primář dětské onkohematologie českobudějovické nemocnice, který ale musel bohužel těsně před koncem utkání nenadále odjet. Předání symbolického šeku a pěněz pro dětskou onkohematologii proběhne tento týden.

„Moc se mi to tady na Hluboký líbí – příjemný prostředí pro fotbal i pro lidi. Sem se určitě rád přijedu někdy podívat,“ zhodnotil akci Vlasta Horváth.

„Je to pěkný zahrát si zase na hřišti, kde jsem začínal a ještě k tomu s příjemnýma lidma. Řekl bych, že to byla povedená akce,“ přidal své zhodnocení Martin Latka.

„Když jsem se dozvěděl, že kluci pořádaj takovouhle akci a hlavně pro nemocnici, tak jsem rád přijel,“ zhodnoil akci Dušan Salfický.

„Jsem strašně rád, že přišlo tolik lidí. Děkuju nejenom jim, ale i hostům, kteří přijeli a našemu organizátorskému týmu. Snad budeme příští rok zase o něco lěpší,“ poznamenal Jiří Mádl.

Na závěr se sluší říct, že se akce vydařila, což nám potvrdil i hlavní organizátor akce Honza Mádl: „Myslím, že se nám tato akce letos povedla. Přišlo něco přes 700 lidí, na onkohematologii se vybralo 30.000, což je oproti minulé akci výrazné zlepšení. Jsem rád, že se nám podařilo dát letos vše dohromady, za což vděčim klukům, s kterými jsme letošní akci připravovali a to bráchovi Jirkovi, Michalovi Klátilovi, Radku Bartuškovi a hlavně Michalovi Mládkovi. Počasí nám letos opět vyšlo, lidi se bavili včetně všech aktérů dnešní exhibice, kteří říkali, že se jim tu moc líbílo a že udělají, co budou moct, aby se příští rok mohli opět zúčastnit.“

MÁDL TEAM – REAL TOP PRAHA 4:4 (2:4) na penalty 3:1
Branky: 52. a 71. (pen) Jiří Mádl, 15. Povišer, 22. Jan Mádl – 15. a 41. Balage, 3. Vozábal, 30. Záruba.
Mádl Team: Dan Fleischmann, Martin Latka, Erich Brabec, Jiří Novotný, Zbyněk Michálek, Jiří Povišer, Marek Štencl, Jiří Mádl, Jan Mádl, Pavel Mádl st., Pavel Mádl ml., Radek Bartuška, Zbyněk Drda, Zdeněk Pikl, Filip Novák, Julián Záhorovský, Jakub Hussar, Karel Rottenborn, Josef Baloun a Vlasta Horváth(druhý poločas za Real)
Real Top Praha: Miroslav Fanta, Ivan Trojan, Alexandr Smita, Jaromír Bosák, Robert Záruba, Ota Balage, Jiří Kladrubský, Dušan Salfický, Jan Chábera, František Mrázek, Karel Vácha, Jaroslav Pouzar ml., Josef Kučera, Martin Písařík, Vlastimil Vlášek, Martin Horváth a Martin Vozábal (oba druhý poločas za Mádl Team)
Rozhodčí: Michal Klátil – Josef Novák a Jiří Jarolím