jubilejní 10. ročník
POMÁHÁME FOTBALEM

Pomáháme fotbalem

Hvězdy letěly na jih pomáhat fotbalem

Hluboká nad Vltavou – Ve třetím ročníku charitativní akce Pomáháme fotbalem na Hluboké „domácí“ Mádl Team podlehl Realu Top Praha 3:6, přesto nikdo na hřišti pod světoznámým zámkem nesmutnil.

POZN.: článek je převzat z českobudějovického deníku – autorem je Bohumil Ortman.

Byť ale o výsledek v sobotu na Hluboké až tolik nešlo, nemůže Deník svým čtenářům zůstat nic dlužen ani po zpravodajské stránce.

Fotbalisté Mádl Teamu, opírající se o hvězdné trio Erich Brabec, Jiří Kladrubský a Jaroslav Černý, sice úvodnímu náporu Pražanů odolali jen díky výborné práci brankáře P. Novotného, poté ale sami udeřili: v 7. min. se proháčkoval obranou soupeře Kladrubský a elegantním lobem otevřel skóre. Jenže jak říká lidová moudrost, první vyhrání z kapsy vyhání… Hosté sice měli z těch nejzářivějších hvězd ve svém středu jen Jiřího Jarošíka, nicméně i Záruba, Přibyl, Pouva, Vlášek, Hoftych či Suchařípa ukázali, že si s fotbalovým míčem velice dobře rozumí. Ještě do přestávky Smíta, Záruba a Diviš třemi góly skóre otočili.

Populární herec Jiří Mádl, který byl patronem charitativní fotbalové exhibice na Hluboké, bojuje o míč s televizním moderátorem Robertem Zárubou.

V začátku druhé půle hráči Mádl Teamu ve snaze vyrovnat vyvinuli velký tlak, své příležitosti ale nedokázali využít. Neproměnili ani dva pokutové kopy, které rozhodčí Klátil nařídil po faulech na Zástěru ve 34. a Jiřího Mádla v 52. minutě. Obě penalty kopali vždy sami postižení, ani jeden z nich však neuspěl: střelu Tomáše Zástěry brankář Realu v pohodě lapil „do zástěry“, neboť jí chyběla razance, zatímco Mádl pálil sice tvrdě, bohužel ale vedle.

Zahodit dvě penalty, za to se ve fotbale pyká. Během šesti minut Pražané z 1:3 navýšili až na 1:6 (dvakrát se trefil Kučera, jednou Jarošík), přičemž zejména pátý gól, který Jarošík vstřelil krásnou hlavičkou po neméně vydařeném centru Davida Suchařípy, byl jako vystřižený z učebnice moderního fotbalu. V nastavené desetiminutovce hráči Mádl Teamu ještě sympaticky zabojovali a po dvou akcích Kladrubského brankami Tomášů Novotného a Zástěry alespoň kosmeticky upravili z 1:6 na přijatelnějších 3:6.

O výsledek nešlo

Zatímco dopoledne se na Hluboké v zápase krajského přeboru diváci nedočkali žádného gólu ani od domácích fotbalistů, ani od lídra nejvyšší krajské soutěže, po obědě mohli těch gólů vidět hned devět.

A navíc je viděli od nejzářivějších hvězd nejen fotbalového nebe, ale i známých herců, zpěváků a televizních komentátorů. Ale o góly, byť jich padlo požehnaně, ani tak nešlo. Výtěžek už tradiční charitativní akce, pořádané pod názvem Pomáháme fotbalem, totiž byl určen dětské hematologii českobudějovické nemocnice.

Spokojení diváci, jichž se v podzámčí sešla téměř tisícovka, tleskali nejen pěkným gólům a pohodovému fotbalu, ale během přestávky i ukázkám umění biketrialisty Pepy Bigase.

Na Hluboké se bavili diváci i samotní aktéři. Tak třeba po slavnostním výkopu hokejových legend Jardy Pouzara a Romana Turka, kdy se na středovém kruhu chystal patron akce Jiří Mádl uvítat diváky, mu jeden z jeho spoluhráčů nečekaně stáhl trenýrky. „Tak to nejlepší už jste viděli,“ reagoval s ledovým klidem známý herec – možná i proto, že pod trenýrkami stejně ještě měl slušivé elasťáky…