Neděle 3/6/2018
od 13 hodin

E.on stadion Roudné
(u Č. Budějovic)

jubilejní 10. ročník
POMÁHÁME FOTBALEM

Pomáháme fotbalem
Pomáháme fotbalem
Pomáháme fotbalem
Pomáháme fotbalem
Pomáháme fotbalem

Exhibice Roudné 2015

CHARITATIVNÍ EXHIBICE V ROUDNÉM VYNESLA STO PADESÁT TISÍC KORUN. Hvězdy typu Jiřího Mádla, Ondřeje Vetchého, Ondřeje Brzobohatého, či sportovci jako Jakub Smrž, Jiří Novotný nebo Martin Hanzal. Nejen tyto osobnosti vyběhly dnes na roudenském stadionu k osmému ročníku charitativního utkání. Proti sobě nastoupily výběr Jiřího Mádla a Real Top Praha. Pražský tým nakonec zvítězil 6:4, ale důležitější byl výtěžek z celé akce. Celkem se vybralo 150 tisíc korun!

Celou akci provázelo krásné počasí a skvělá nálada, která byla jak mezi diváky, tak mezi účastníky celé exhibice. Brány areálu se pro návštěvníky otevřely v pravé poledne a již od té doby si lidé mohli koupit něco z bazaru Emmy Smetany. Bazar byl otevřený po celou dobu akce a výtěžek z něj byl 15 tisíc korun. Celá tato částka jde pro centrum Arpida.

V jednu hodinu začala svůj koncert Debbi v doprovodu Martina Písařika. O hodinu později se šlo na samotné fotbalové utkání.

Hvězdami nabité sestavy ukazovaly, že jim fotbal není cizí a předváděly jednu pohlednou akci za druhou. Zápas ovládli borci z Realu Top Praha, kteří po prvním poločase prohrávali 1:3. Pěti góly ve druhé půli otočili skóre ve svůj prospěch a zvítězili tak 6:4. Ačkoliv měl Mádl Team v zádech rozhodčího a konec zápasu dohrával v 16 lidech, tak výsledek nedokázal vyrovnat. Ten ale nebyl důležitý. Hned po zápase byl předán šek v hodnotě 150 tisíc korun, který byl věnován dětskému oddělení budějcké nemocnice a již zmíněnému centru Arpida.

„Jsem rád, že jsem tu mohl být a pomoct dobré věci,“ konstatoval Ondřej Vetchý. „Celou exhibici jsem si velmi užil. Bylo to pro dobrou věc, vyšlo počasí a myslím, že i fotbal byl dobrý. Lidi se museli bavit. Když budu zdravý, rád přijedu i příští rok,“ dodal bývalý budějcký hokejista Martin Hanzal.

Akci si užil i jeden z moderátorů Milan Džuba. „Mě nejvíce zaujal hráč s číslem 2 v dresu Realu Top Praha Jirka Babica, který uvařil spoustu krásných akcí a ukázal, že i když člověk nemá cibuli nebo česnek, tak může být na hřišti platný. A jak on sám řekl, díky bohu za fotbalové hřiště, protože u plotny může být až 70 stupňů,“ glosoval celé odpoledne Džuba.

Po zápase proběhla autogramiáda většiny zúčastněných a koncert iniciátorky bazaru Emmy Smetana. Akce se zdařila na všech frontách a nikdo nepochybuje, že se příští rok uskuteční ročník s pořadovým číslem 9.

Zdroj: budejckadrbna.cz