Neděle 3/6/2018
od 13 hodin

E.on stadion Roudné
(u Č. Budějovic)

jubilejní 10. ročník
POMÁHÁME FOTBALEM

Pomáháme fotbalem
Pomáháme fotbalem
Pomáháme fotbalem
Pomáháme fotbalem
Pomáháme fotbalem

Pomáháme fotbalem 2011

Charitativní fotbalová exhibice

Sobotní odpoledne přineslo v rámci akce Pomáháme fotbalem, která se uskutečnila tradičně v Hluboké nad Vltavou, dětské části onkohematologického oddělení Nemocnice v Č. Budějovicích 55 tisíc korun. „Moc děkujeme všem, kteří přispěli,“ vzkázal aktivním účastníkům, sponzorům a divákům primář dětského oddělení MUDr Vladislav Smrčka. „Pětapadesát tisíc použijeme na přístroj, který přesně dávkuje množství tekutin pro pacienta a přesné množství cytostatik, která se používají pro děti s onkohematologickým onemocněním.“

Charitativní fotbalová exhibice 2011 - 55 000,- Kč

Slavnostní výkop vzali do svých „nohou“ miss Jitka Nováčková a hokejový internacionál Jaroslav Pouzar, který si přibral na pomoc syna Jarouška. Na perfektně připraveném trávníku se za míčem proháněly populární tváře. Svět fotbalu reprezentovali třeba Juraj Kucka, Jiří Kladrubský, Roman Lengyel, David Horejš, Erich Brabec, Martin Latka, Martin Vozábal a mnozí další, z ledových ploch dorazili třeba Jiří Novotný, Jiří Šimánek, Jakub Kovář, Milan Gulaš, Filip Novák, Ján Mucha, Marian Jelínek. Na tribuně a v ochozech zůstali jako pečliví pozorovatelé Karel Poborský, Tomáš Sivok nebo Milan Michálek. Herce a zpěváky reprezentovali Jiří Mádl, Vojta Kotek, Zbyněk Drda, Pavel Novotný nebo Petr Vondráček. Z České televize dorazili pod hlubocký zámek moderátoři, fotbaloví specialisté, Jaromír Bosák a Vlastimil Vlášek, který se na Hlubokou vypravil prakticky přímo z Japonska, kde sledoval fotbalový turnaj Kirin Cup.

„Dorazilo devět set fanoušků, to je krásné číslo,“ pochvaloval si hlavní organizátor exhibiční akce Jan Mádl. „Přijela většina těch, se kterými jsme byli domluveni. Dohromady za roky, co akci pořádáme, jsme vybrali čtvrt milionu,“ napočítal.

V utkání padlo celkem deset branek. Vítězství slavili fotbalisté týmu Real Top Praha, kteří vyhráli 6:4. V posledních vteřinách druhého poločasu odmítl kontaktní gól herec Jiří Mádl, který se neprosadil z pokutového kopu. Nejprve tvrdou ranou trefil gólmana, vzápětí z opakované penalty přestřelil. „Je moc dobře, že se podobné akce konají,“ poznamenal populární herec, který pomohl při organizaci vydařené exhibice.

Real Top Praha – Mádl team 6:4

Real Top Praha: Štefek, Suchařípa, Horejš, Bosák, Mucha, Horváth, Lengyel, Brabec, Vondráček, Štencl, Kučera, Vlášek, Jelínek, Hrabě, Sochor, Smita.

Mádl Team: Novotný, Kotek, Vozábal, Novák, Jan Mádl, Novotný, Jiří Mádl, Kladrubský, P. Mádl, Pechánek, Pintér, Drda, Latka, Kucka, Kovář, Bartuška, Hrubý, Gulaš, T. Novotný, Zástěra, Šimánek, Ráček.